РФМ најави премии: Ракометарите ќе добијат 100.000 евра ако дојдат до полуфиналето на ЕП

//

Во пресрет на големите возбудувања и нашиот настап на Европското првенство во Хрватска, Ракометната федерација на Македонија (РФМ) најави парични премии за остварен успех на овој шампионат.

Имено пред поаѓањето за Хрватска, на завршниот состанок на управата и стручниот штаб на Ракометната Федерација на Македонија со македонските репрезентативци биле најавени следниве премии: (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Студот и снегот доаѓаат- Викенд временска прогноза

Следна статија

Османи до Калавера: Подготвени ќе ги дочекаме клучните датуми во 2018

Најново од Вести