РУСКОВСКА: СЕ ВОДИ ИСТРАГА ПРОТИВ ДЕН ДОНЧЕВ, НЕМАМ ИНФОРМАЦИИ ДАЛИ Е ВО ЗЕМЈАТА ИЛИ НЕ

//

Обвинителството за Организиран криминал и корупција води истрага против сега веќе поранешниот директор на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев. Ваквата информација, ja пренесува Република, a истата е потврдена од јавната обвинителка Вилма Русковска.

„Да се води истрага за лицето Ден Дончев, немам информација дали Ден Дончев е во земјава или не“, вели Русковска за Република.Претходна статија

МЗ: ДЕНЕСКА СЕ ОЗДРАВЕНИ 16 ПАЦИЕНТИ, ПОТВРДЕНИ 17 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ПОЧИНАТИ СЕ 2 ЛИЦА

Следна статија

НОВА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ТРАЕЊЕ ОД 14 ДЕНА

Најново од Вести