САД ЈА НАДМИНАА КИНА ВО БРОЈ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

//

Според официјалните податоци бројот на заразени со Ковид-19 во САД ја надмина цифрата на случаи во Кина. Денеска во Кина се забележани вкупно  81.255 случаи со само 67 нови случаи.

Во САД за еден ден регистрирани се речиси 14.000 инфицирани, а вкупно нивниот број изнесува 8, од кои 1.300 починаа, а во критична состојба се повеќе од 2.000 пациенти.Во последните 24 часа бројот на новозаразени лица во светот се се искачи на 532.912, а починаа 24.093. од почетокот на пандемијата, досега оздравеа 124.380 лица.Претходна статија

ДЕНЕСКА СЕ ВРАЌААТ ЗАТЕКНАТИТЕ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ОД ХРВАТСКА И МАЛТА

Следна статија

ЈАПОНИЈА ГИ ЗАТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА 21 ЗЕМЈИ ОД ЕВРОПА

Најново од Вести