САЛИУ: ДАЛИ СЛЕДНО КАТИЦА ЈАНЕВА ЌЕ БАРА ЛЕКУВАЊЕ ВО СТРАНСТВО?

/

Новинарот Фуркан Салиу на неговиот Твитер коментирајќи го боледувањето на специјалната обвинителка и нејзиното непојавување изминативе денови Катица Јанева прашува дали по боледувањето Јанева ќе побара лекување во странство.

Денеска СЈО соопшти дека Јанева отворила боледување на 16 јули, но не кажаа од што боледува Јанева и врз основа на што отворила боледување.Претходна статија

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МЕРКО ДОБИЛ ЗАКАНА ПО ЖИВОТ, ГИ ВРАТИЛ СИТЕ ОВЛАСТУВАЊА ВО ВЛАДАТА

Следна статија

НЕБЕЗБЕДНА ХРАНА И ЛОША ХИГИЕНА ВО ОХРИД, СТРУГА И ДОЈРАН

Најново од Вести