„САН“ НАЈАВИ: СЕДУМ КАНДИДАТИ ЗА НОВ ТРЕНЕР НА АРСЕНАЛ

//

Арсенал не игра најдобро ниту на стартот на новата сезона, па во последното коло повторно кискнаа на домашен терен и тоа против Кристал Палас (2-2), а потоа проблеми во соблекувалната направи и Гранит Џака.

Тренерот Унај Емери почна да ја губи контролата во соблекувалната, па поради тоа управата на „топчиите“ размислува за нов тренер.

На списокот со потенцијални тренери на Арсенал се Микел Артета, Хулен Лопетеги, Ралф Рагник, Хорхе Сампаоли, Патрик Виеира, Масимилијано Алегри и Тјери Анри.

Англиски „Сан“ пишува дека овие тренери имале интервј со клубот и по заминувањето на легендарниот Арсен Венгер од клупата на Арсенал.Извор: Спорт1

Претходна статија

ЗАЕВ ОЧЕКУВА ИСТРАГАТА ДА ПОКАЖЕ КАДЕ Е ИГОР СПАСОВ

Следна статија

ВО ШТИП ОПОЖАРЕНО УШТЕ ЕДНО ВОЗИЛО

Најново од Вести