САНДЕРС ДО ПУТИН: НЕ СЕ МЕШАЈ ВО АМЕРИКАНСКИТЕ ИЗБОРИ

//

Еден од главните фаворити за претседателска номинација кај Демократите, Берни Сандерс, го повика рускиот претседател Владимир Путин да не се меша во американските избори.

78-годишниот сенатор од Вермонт, во кого многумина гледаат најверојатен противкандидат на Трамп на изборите во ноември, го нарече рускиот претседател е „автократ“ чија влада „користела интернет пропаганда за да сее поделба во САД..Неговата изјава следи по информациите дека Русија наводно прави напори да му помогне на Трамп да обезбеди нов мандат..Претходна статија

ЗА 24 ЧАСА, ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ВО ИТАЛИЈА

Следна статија

ПРЕД 21 ГОДИНА БЕШЕ ПОТПИШАНА ДЕКЛАРАЦИЈАТА ЗА РЕШАВАЊЕ НА ЈАЗИЧНИОТ СПОР МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА

Најново од Вести