СЕ ТРАГА ПО ТРИ ШТИТЕНИЦИ ОД ДОМОТ „25 МАЈ“

/
Повторно бегство од домот за деца без родителска грижа ,,25 Мај” во Скопје. Вработен во Домот вчера во 17:40 часот во Полициската станица Чаир доставилписмено известување известување дека околу 12 часот претходниот ден од домот во непознат правец се оддалечиле тројца штитеници на возраст од 16, 14 и 11 години.
Во моментгот полицијата презема мерки за пронаоѓање на децата.
Претходна статија

ТРАГЕДИЈА ВО ВЕЛЕШКО: ЕДНО ЗАГИНА А ДВЕ ДЕЦА СЕ ПОВРЕДЕНИ ПО ПАД ОД ТРАКТОР

Следна статија

ГОРДАНА ЈАНКУЛОВСКА ОБЈАВИ ФОТОГРАФИЈА СО СВОЈОТ ТРИМЕСЕЧЕН СИН

Најново од Вести