СЕ ЗАТВОРААТ СИТЕ ПАЗАРИ ВО СТРУМИЦА

/

Сите пазари на мало и големо во Струмица од сабота ќе бидат затворени, информираат од ЈПКД „Комуналец“ кое стопанисува со нив.

„Ги известуваме сите граѓани дека од сабота, 28 март, сите пазари за прехранбени и земјоделски производи на отворено, вклучително Кванташкиот и Сточниот пазар, се затвораат за работа. Се молат сите граѓани да ги следат наредбите на Владата и да го почитуваат полицискиот час, стои во информацијата на струмичкото комунално претријатие.

Пазарот во ГТЦ „Глобал“ е затворен откако беше објавена мерката на Владата за затворање на трговските центри и молови, а до утре ќе работат пазарите „Чешел“ и „Кантон“.

Претходна статија

ВЛАДАТА СО ПОВИК ДО ХОТЕЛИЕРИТЕ ДА ПОМОГНАТ ЗА СМЕСТУВАЊЕТО НА ЛУЃЕТО ВО КАРАНТИН

Следна статија

ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН ГИ ПОВИКУВААТ ЕВРОПСКИТЕ ИНСТИТУЦИИ ЗА ПОМОШ СО БОРБАТА ПРОТИВ КОРОНА ВИРУСОТ

Најново од Вести