Сејдини: Кога ви е потребна инспирација за успех, погледнете ја Македонија, најубавата приказна

//

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Мухамед Сејдини по големиот успех во Палермо и победата над Италија со 0:1 се огласи преку социјалните мрежи:

– Кога ви е потребна инспирација за успех погледнете ги овие јунаци! Најубавата приказна од Македонија!, порача Сејдини.

Претходна статија

Роналдо: Да се игра против Македонија е многу потешко отколку да се игра со Италија

Следна статија

Зеленски: Украина ќе излезе посилна од оваа војна

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да