ШЕКЕРИНСКА СО ОБИД ДА ЈА ОБЈАСНИ ФОТОГРАФИЈАТА ПРЕД ЗНАКОТ НА УЧК

//

„Дејствијата од 2001 се далеку зад нас. Нашето општество ја надмина воената криза на демократски и траен начин, за што сведочиме денес, 19 години подоцна, кога сме членка на НАТО.
Во 2020 година најважно е дали политичарите им служат на граѓаните. Иконографиите не се репер за добро управување, служењето на граѓаните е репер“, напиша министерката за одбрана на Република Македонија, Радмила Шекеринска во обид да ја објасни фотографијата на која заедно со градоначалникот на Кичево, Фатмир Дехари, позира пред знакот на УЧК во кабинетот на градоначалникот.

Претходна статија

ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ШТО ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА

Следна статија

ВО АТЛАНТА Е ВОВЕДЕНА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ЗАРАДИ НЕМИРИТЕ ПО УБИЈСТВОТО НА ЏОРЏ ФЛОЈД

Најново од Вести