ШЕСТА ЖРТВА ОД ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО РОМАНОВЦЕ, ПОЧИНА 63-ГОДИШНА ЖЕНА

//

Почина 63-годишна жена која беше меѓу повредените во експлозијата на плинска боца што се случи минатиот викенд во кумановското село Романовце.

На самото место на несреќата што се случи на 23 февруари загинаа три деца на осум, девет и 11 години, подоцна во болница почина и 58-годишен маж, а пред три дена на здобиените повреди им подлегна и 36-годишна жена.

Претходна статија

ГДУ ЗАЕДНО СО ДВИЖЕЊЕТО НА СЛОБОДНИ ГРАЃАНИ ЈА ОБЈАВИЈА СВОЈАТА КОАЛИЦИЈА ЗА ПРЕТСТОЈНИТЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ

Следна статија

КУМАНОВЕЦ ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО КАМИОН ЗА ТРАНСПОРТ НА ДЕФЕКТНИ ВОЗИЛА

Најново од Вести