ШИЛЕГОВ ГО ПРАТИ ГРУЕВСКИ НА ПЛИВАЊЕ: „ПЛИВАЈ МАЛИ!!! АУУУ МАЏАРСКА НЕМА МОРЕ“

//

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов преку статус на facebook се испофали дека „кон крајот на август месец, градот Скопје ќе објави постапка за Смарт сити, која вклучува и лед осветлување на улиците. Така што, сите улици ќе бидат осветлени“ … Шилегов ја искористи приликата да го прати Никола Груевски на пливање и покрај тоа што „Маџарска“ нема море.

Претходна статија

НЕЈМАР СЕ СПАСИ – ОТФРЛЕНО ОБВИНЕНИЕТО ДЕКА СИЛУВАЛ БРАЗИЛСКА МАНЕКЕНКА

Следна статија

МИЦКОСКИ ЌЕ ОДИ ВО БУДИМПЕШТА ЗА ДА СЕ СРЕТНЕ СО… ОРБАН

Најново од Вести