|

Шумски пожар се шири во близина на Лос Анџелес, евакуирани се 1.200 луѓе

Шумски пожар во Јужна Калифорнија во близина на Лос Анџелес се прошири на површина од 60 квадратни километри, еден ден откако принуди евакуација на најмалку 1.200 луѓе.

Само околу 2 отсто од пожарот што избувна во саботата беше локализиран до недела навечер, пренесува АП.

Засега нема извештаи за жртви.Слични Објави