|

СКОПЈАНКА СО ТЕШКИ ПОВРЕДИ ЗАВРШИЛА ВО БОЛНИЦА, ПАДНАЛА ОД ЕСКАЛАТОР

Во 14.30 часот вчера во скопската полиција била пријавено дека во комплекс клиниките „Мајка Тереза” била донесена Ф.Д.(70) од Скопје, која се здобила со тешки телесни повреди во маркет на улица Козле, додека се движела со електричниот ескалатор.

Полициски службеници извршиле увид на местото на настанот.

Слични Објави