СКОПЈЕ 1: ВИДЕО: „ЛЕТААТ“ ЌЕРАМИДИ ОД ДИВОГРАДБАТА КОЈА СЕ РУШИ ВО ОХРИД

//

На улицата „Марко Несторовски“ во Охрид се урива првата дивоградба за која општината претходно издаде решение. Станува збор за куќа која се гради и покрај тоа што нема решение за градба. Пред десетина дена на истата локација беа уапсени неколку градежни работници кои мешаа малтер, бидејќи граделе и покрај забраната, јавува Скопје1.

Претходна статија

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СОБРАНИЕТО НА МЕЃУНАРОДНИОТ СОЈУЗ НА БОКИ 13 НА РАСПИТ КАЈ РУСКОВСКА

Следна статија

АНДРЕА ОД СТРУГА ГИ ИЗРАДУВА СО ИГРАЧКИ ДЕЧИЊАТА ОД ОДДЕЛОТ ЗА ОНКОЛОГИЈА И ДЕТСКА ХИРУРГИЈА

Најново од Вести