ПЕНТАГОН ЌЕ МУ ПРЕТСТАВИ НА ТРАМП ОПЦИИ ЗА НАПАД ВРЗ ИРАН

//

Воени опции како одговор на иранскиот напад врз саудиската рафинерија, денеска ќе му бидат претставени на американскиот претседател Доналд Трамп, пренесува Лидер.

Во предлогот на американското министерство за одбрана ќе има и список со потенцијални цели за воздушни напади во Иран.

Според неименуван американски функционер Трамп ќе биде предупреден дека воената операција против Иран, може да ескалира во војна.Претходна статија

И ВО АЛБАНИЈА КАКО ВО МАКЕДОНИЈА ГОЛЕМИТЕ РИБИ НИКОЈ НЕ ГИ ЧЕПКА

Следна статија

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СОБРАНИЕТО НА МЕЃУНАРОДНИОТ СОЈУЗ НА БОКИ 13 НА РАСПИТ КАЈ РУСКОВСКА

Најново од Вести