И ВО АЛБАНИЈА КАКО ВО МАКЕДОНИЈА ГОЛЕМИТЕ РИБИ НИКОЈ НЕ ГИ ЧЕПКА

//

Поранешниот албански министер за внатрешн работи, Саимир Тахири се спаси од затворска казна, јавува А1он.

Основниот суд за тешки кривични дела, по долгочасовно заседавање синоќа околу 22 часот ја соопшти одлуката со која Тахири го осуди на 5 години затвор, која ќе биде преименувана во 3 години условна казна. Во тој период Тахири нема да може да обавува јавна функција.

Поранешниот министер за внатрешни работи беше осуден за злоупотреба на службената положба, а обвинувањата за вмешаност во трговија со дрога беа отфрлени .

Претходна статија

ГЕРОСКИ: ЛАГА Е ДЕКА СУМ СЕ „ПОДНОВИЛ“ СО АПАРТМАНИ ВО ХАЛКИДИКИ И БАНСКО

Следна статија

ПЕНТАГОН ЌЕ МУ ПРЕТСТАВИ НА ТРАМП ОПЦИИ ЗА НАПАД ВРЗ ИРАН

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да