СЛЕДИМЕ : ИНТЕРПОЛ НЕ ГО БАРА ТРЕТИОТ ОСОМНИЧЕН ЗА УБИСТВОТО НА САЗДО

//

ФБ страницата Следиме објави дека според нивното истражување, третиот осомничен за убиството на Саздо не е баран од страна на Интерпол. Тие на својата страница напишаа :

Од 28.07.2018, Интерпол го бара Јетон Љужа – третоосомничениот за убиството на Саздовски, според МВР. На официјалната страна на Интерпол нема никаква потрага за Љужа.#Следиме

Претходна статија

СТЕВЧЕ ЈАКИМОВСКИ : МЕНУВАЊЕТО НА ИМЕТО Е КАКО МЕНУВАЊЕТО НА ВЕРАТА ПОД ТУРСКО

Следна статија

ГЕЈТ 4 : МАКЕДОНИЈА Е ЕДНА И Е ОВДЕ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да