|

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Времето денеска, ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Попладне ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 18, а максималната ќе достигне од 28 до 36 степени. УВ=8

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне до 33 степени.

Во наредните денови следува период на постабилно време и ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.

Претежно во планинските региони и од крајот на работната недела ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд проследен со грмежи.Слични Објави