|

Сончево време со мала облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж повардарието.

Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15 степени.

Во Скопје, сончево со умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе достигне до 13 степени.

Слични Објави