Сончево време со слаб ветер и температура до осум степени

//

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер.Температурата ќе се движи од минус еден до осум Целзиусови степени.

Во Скопје слично време, температурата ќе достигне до пет Целзиусови степени.

Во наредните денови ќе се задржи период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Од четврток кон викендот ќе се зголемуваат условите за појава на магла по одделни котлини.Извор: Мета

Претходна статија

Новиот Клинички центар ќе се гради со европски пари

Следна статија

Командантот на KFOR ја посети Косовска Митровица

Најново од Вести