| |

СООБРАЌАЈКА ВО ВЕЛЕС, ТЕШКО ПОВРЕДЕНО 17-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ

Рано утрово на крстосницата на улиците „Борис Трајковски“, „Христо Татарчев“ и „Кумановска“ во Велес се случила тешка сообраќајна незгода во која тешко повредена била 17-годишно девојче кое управувало со мопед „априлија“.

Во сообраќајката ичествувало и патничко моторно возило „Опел зафира“ со велешки регистарски ознаки, управуван од С.Д.(23) од Велес.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.Слични Објави