СООБРАЌАЈОТ НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-КУМАНОВО ПО ЕДНА КОЛОВОЗНА ЛЕНТА

//

Сообраќајот на автопатот Скопје-Куманово, кој беше во прекин поради опожарено патничко возило и сува трева е пуштен по една коловозна лента, информира Автомото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на другите патишта во државата се одвива непречено, по суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонската страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Претходна статија

ОДБРАНАТА НА КАМЧЕВ ОБВИНУВА ЗА КИДНАПИРАЊЕ, ТОРТУРА И НЕЗАКОНИТИ ДОКАЗИ

Следна статија

ФИЛИПЧЕ: 2000 КИНЕСКИ ВАКЦИНИ ОД СИНОФАРМ ПРИСТИГНАА НА АЕРОДОМОТ ВО СОФИЈА И ДО ВЕЧЕР ЌЕ ПРИСТИГНАТ ВО НАШАТА ЗЕМЈА

Најново од Вести