Средба Арсовска и Таравари: Брзи, ефикасни и квалитетни решенија за модерни градови

/

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсосвка и генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелниот градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари имаа кафе средба на која што заклучија дека за модерни градови потребни се квалитетни, ефикасни и брзи решенија.

На средбата разговараа за предизвиците со кои секојдневно се соочува градското раководство, како и за тоа како брзо и ефикасно да се постигнат успеси преку имплементација на еден нов пристап на менаџирање.

Благодарение на програмата и понудените проекти Арсовска ја доби поддршката од Алијанса на Албанците на претстојните локални избори, велат од изборниот тим на Арсовска.Извор: Темите

Претходна статија

МЗ: Вкупно се аплицирани 1.544.531 дози вакцини, а ревакцинирани 45% од полнолетните граѓани во државата

Следна статија

Претежно облачно време со дожд посилен во попладневните часови

Најново од Вести