СРПСКИОТ ММА БОРЕЦ САША ПЕРКИЌ Е УБИЕН СО НОЖ ВО АМЕРИКА

//

38 годишниот Саша Перкиќ, ММА борец во Америка каде живееше и работеше, подлегна на повредите нанесени со нож .

Со наслов ,,Српскиот воин избоден со нож“, неколку портали во САД известија за настанот, без притоа да наведат како дошло до инцидентот и зошто е убиен.Сепак, потсетуваат дека во јануари 2017 година , Перкиќ ги претепал крадците кои се обиделе да му го украдат автомобилот на еден паркинг, а полицијата преку ДНК од крвта на неговите раце ги лоцираше криминалците.

Претходна статија

МАКЕДОНЕЦ СО ИЗМАМА ЈА ПРЕЗЕЛ ФЕЈСБУК СТРАНИЦАТА „ВЕТЕРАНИТЕ ЗА ТРАМП“ – БИЛЕ ПОТРЕБНИ МЕСЕЦИ ЗА СЛУЧАЈОТ ДА СЕ РЕШИ

Следна статија

„МАЛА ИТАЛИЈА ПАТУВА” НА ПЛАТОТО ПРЕД НОБ

Најново од Вести