СТЕФАНОВА: НЕМАМ ОВЛАСТУВАЊЕ ДА ПОБАРАМ КАДЕ Е КАМЧЕВ

//

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова, јавува Вечер.

Прашана дали се следи имотот на Камчев и дали има одмрзнувања, Стефанова, нагласи дека се е замрзнато и ништо не одмрзнато.

Во однос на информациите дека Камчев е во соседна Бугарија, Стефанова, кажа дека нема овластување да побара каде е Јордан Камчев и повторно побара побрзо носење на Закон за јавно обвинителство.Целиот напис прочитајте го овде.

Претходна статија

ЈАНУШЕВ: СЈО Е КОМПРОМИТИРАНО ДО КОСКА, ДО СРЖ! ПРОЧИТАНИ СТЕ!

Следна статија

ГЕРМАНИЈА ЈА ЗАВРШИ ПОСТАПКАТА ЗА РАТИФИКАЦИЈА НА ПРОТОКОЛОТ ЗА НАТО

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да