ГЕРМАНИЈА ЈА ЗАВРШИ ПОСТАПКАТА ЗА РАТИФИКАЦИЈА НА ПРОТОКОЛОТ ЗА НАТО

//

Заменик-амбасадорот на Сојузна Република Германија во САД, вчера го предаде официјалниот документ за ратификација на протоколот за пристапот на Република Северна Македонија во НАТО.

– Со тоа, во Германија постапката за ратификација за пристапување на Северна Македонија во НАТО е завршена, стои во денешното соопштение од Германската амбасада во Скопје.Германскиот Буденстаг го ратификуваше пртоколот за члеснтво во НАТО на 6 јуни годинава.

Претходна статија

СТЕФАНОВА: НЕМАМ ОВЛАСТУВАЊЕ ДА ПОБАРАМ КАДЕ Е КАМЧЕВ

Следна статија

ЈО ГО ИСПРАТИ ИЗВЕШТАЈОТ ДО СОВЕТОТ НА ЈО, СЕГА ТРЕБА ДА СЕ ЗАКАЖЕ СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЈАНЕВА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да