|

СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ИЗЛЕЗЕ ОД КУЌЕН ПРИТВОР

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, излезе од куќен притвор, јави Канал 5.

Судија на претходна постапка минатата недела му ја укина на Јакимовски мерката куќен притвор и му одреди мерки на претпазливост, по предлог на надлежен јавен обвинител кој побарал ублажување на мерката.Слични Објави