|

СУДОТ НЕ ИМ ДОЗВОЛИ НА ОСМАНИ И НУХИУ ДА ГО ПОСЕТАТ ТОМОР МОРИНА

Кривичниот суд ги одби барањата на вицепремиерот, Бујар Османи, и заменик министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу, да го посетат поранешниот припадник на УЧК, Томор Морина, кој се наоѓа во екстрадициски притвор, пренесува „ТВ21“.

Според дописот до кој дојде ТВ21, барањето се одбива бидејќи функционерите немаат право да посетуваат притворени лица.

Слични Објави