МАКЕДОНСКИТЕ АНОНИМУСИ „АНОНОПСМКД“ НА ТВИТЕР СЕ ЗАКАНИЈА

//

Македонската хакерска група „АнонОпсМКД“ се пофали на Твитер дека ги хакирале сајтовите на Министерството за здравство и на Министерството за образование.

Хакерите на Твитер упатија пораки до јавноста.

Министерството за здравство потврди дека е хакирана нивната веб-страница. Оттаму велат дека не функционираат ниту службените мејлови на вработените во институцијата.

Тие се пофалија дека нивна цел е како што велат Министерството за смрт.Хакерски напад имаше и на денот на изборите, кога падна страницата на ДИК.

Извор: Нетпрес

Претходна статија

ОБИД ЗА УБИСТВО ВО МАЛА РЕЧИЦА: СО АВТОМОАТСКА ПУШКА ПУКАЛ КОН ТЕТОВЕЦ

Следна статија

ГДУ-ШТИП: ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ, КОРОНАТА НЕ БИРА КОЈ ОД КОЈА ПАРТИЈА Е

Најново од Вести