СЗО ПРЕДУПРЕДУВА ДЕКА И МЛАДИТЕ СЕ РАНЛИВИ НА КОРОНАВИРУСОТ

//

Бројот на починати од Ковид-19 во светот се искачи на 11 400 лица. Од Светската здравствена организација ги предупредиja младите дека „не се непобедливи“.

„Денеска имам порака до младите: не сте непобедливи. Вирусот може да ве остави во болница со недели, па дури и да ве убие“, порача генералниот директор на СЗО, Тедрос Аданом ГебрејесусИзвор: Макфакс

Претходна статија

РЕГИСТРИРАНИ 9 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ВКУПНО 85 ВО ЗЕМЈАТА

Следна статија

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА КУМАНОВО ПОБАРА ОПШТИНСКИОТ ШТАБ ЗА ЗАШТИТА И СПАСУВАЊЕ

Најново од Вести