ТАТКО ИЗВРШИЛ ОБЉУБА ВРЗ НЕГОВОТО МАЛОЛЕТНО ДЕТЕ ВО БИТОЛА

//

Шеест и едногодишен маж извршил обљуба врз неговото малолетно дете.

Како што информираат од полицијата, станува збор за жител на Холандија, со привремен престој во Битола.

„На 5 мај во 10.30 часот во СВР Битола, жена од Битола пријавила дека на 7 април нејзиниот сопруг Н.С.(61) од Холандија, со привремен престој во Битола извршил обљуба врз нивното малолетно дете“, информираат од МВР.По насоки на јавниот обвинител пријавениот е лишен од слобода и по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Претходна статија

СПАСОВСКИ БАРА ОСТАВКА ОД ЧУЛЕВ ЗАРАДИ ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА

Следна статија

СКАНДАЛ НА „МАКЕДОНСКИ ПОШТИ“ ОБЈАВИЈА ПОШТЕНСКА МАРКА СО „ГОЛЕМА ХРВАТСКА“

Најново од Вести