ТАЖНА ВЕСТ: ПОЧИНА ПОЗНАТИОТ ПЕЈАЧ ОД БЛАГОЕВГРАД ДИМИТАР ДИМИТРОВ-ГРАДЕВЕЦА

Познатиот пеjaч од Благоевград и голем пријател на Македонија, Димитар Димитров-Градевеца утрово починал во туберколузниот диспанзер во Благоевград, каде што се лекувал од Ковид-19.

Црната вест го потресе Благоевград, јавуваат локалните медиуми. Димитар Димитров беше познат во целиот регион како пејач со огромен репертоар од македонски песни и како човек со големо срце и неповторлива смисла за хумор.

Пријателите на овој голем човек се простуваат со него на социјалната мрежа facebook.Редакцијата на „Трибуна“ изразува сочувство до блиските и пријателите на Митко Градевеца.Претходна статија

„ВРБА“ НА МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ОСВОИ СРЕБРЕНА ПАЛМА НА ФЕСТИВАЛОТ ВО ВАЛЕНСИЈА

Следна статија

СКОПСКАТА МУЗИЧКА СЦЕНА Е ДЕЛ ОД ПРОГРАМАТА НА ФЕСТИВАЛОТ „LE GUESS WHO?“

Најново од Култура