Тешка сообраќајка на автобусот кој ги превезувал бугарските фудбалери

/

Тежок инцидент со фудбалерите на фудбалската репрезентација на Бугарија при пристигнувањето во Грузија! Тодор Неделев е повреден, во шок и е пренесен во болница со повреди кои допрва ќе се разјаснат, откриваат извори специјално за бТВ.

Набргу по слетувањето на аеродромот во Тбилиси, играчите се качија во два автобуси за да ги однесат до хотелот. Но, полициската придружба пред двете возила се движеше со прилично голема брзина, а влажниот коловоз поради дождовите е еден од главните предуслови за тоа што се случи.

Во еден момент полицијата нагло направила пресврт, а првиот автобус нагло запрел, не оставајќи му можност на тој што бил зад него навреме да застане. Следуваше удар од кој најмногу настрада Тодор Неделев. Имаше искршени стакла, дел од нив на главата на фудбалерот, а тој е во шок. Силен удар во градниот кош добил и Неделев. Се уште не е јасно дали има некакви намалувања. Веднаш бил испратен во болница. Останатите репрезентативци и стручниот штаб се во добра физичка кондиција, но сите се крајно исплашени од инцидентот.

Натпреварот со Грузија во Лигата на нации е утре од 18 часот.Извор: zoom.mk

Претходна статија

Одрон кај Плетвар, сообраќајот во прекин

Следна статија

Украинско здружение ќе протестира пред руската амбасада во Скопје

Најново од Вести