Украинско здружение ќе протестира пред руската амбасада во Скопје

/

За утре, недела, Здружението на Украинците во Р.С.М. најави протестен митинг против руската воена агресија врз Украина.

Мирниот протест ќе започне во 12.00 часот кај детското игралиште позади Универзална сала, а во 12.30 ќе продолжи пред амбасадата на руската федерација (ул. Пиринска, 44) Скопје.

Извор: zoom.mk

Претходна статија

Тешка сообраќајка на автобусот кој ги превезувал бугарските фудбалери

Следна статија

(Видео) Шолц во Софија: РС Македонија треба да ги исполни сите услови

Најново од Вести