| |

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ КУМАНОВО-КРИВА ПАЛАНКА

Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка е во прекин поради тешка сообраќајка што се случи кај селото Облавце, јавува Фокус.

Дел од медиумите објавуваат дека најверојатно до сообраќајката дошло во момент кога автомобил кој претекнувал се забил во камион-цистерна, кој потоа се запалил.

На местото на настанот се упатиле повеќе амбулатни возила, противпожарно возило и возила на шлеп служба, а полицијата врши увид.Слични Објави