| |

ТЕШКО ПОВРЕДЕН СКОПЈАНЕЦ ОД МОТОЦИКЛ ДОДЕКА ГЛЕДАЛ МОТО ТРКА КАЈ КУЧКОВО

Вчера околу 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во атар на с.Кучково, скопско, додека гледал мото крос трка, О.Р.(31) од Скопје бил удрен од мотоцикл, управуван од Д.К.(23) од Гевгелија, натпреварувач, кој изгубил контрола над мотоциклот.

О.Р. се здобил со тешки телесни побреди и бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Слични Објави