ТИМОНИЕ: ДА СЕ СТАВИ КРАЈ НА НЕКАЗНУВАЊЕТО НА ПОЛИТИЧКИТЕ ЕЛИТИ И НА ЕДНАТА И НА ДРУГАТА СТРАНА

//

Франција се уште не одлучила како ќе се изјасни за отпочнување на преговорите на Република Северна Македонија со ЕУ и за неа е многу важно владеењето на правото, а одлучувачки ќе биде генералниот пристап за проширувањето на ЕУ кон Западен Балкан, изјави денеска францускиот амбасадор Кристијан Тимоние, јавува 24.мк.

Тој потенцира дека случајот „Рекет“ треба да се разгледува реално и да се стави крај на неказнувањето на политичката елита и на едната и на друга страна.Целиот напис прочитајте го овде.

Претходна статија

„МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ВО ПЕТОК ВО ПРЕД КРИВОПАЛАНЧАНИ

Следна статија

АНГЕЛОВСКА ПРОМОВИРАНА ЗА „ЖЕНА АМБАСАДОР НА ДИГИТАЛНА ТРГОВИЈА“ НА УНКТАД

Најново од Вести