„ТИТАНИК“ ОДЛОЖЕН БИДЕЈЌИ БОЖИНОВСКИ БИЛ НА РАСПРАВА ЗА ПРЕДМЕТОТ „ТАЛИР 2“

/

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинението Кирил Божиновски.

Адвокатите на обвинетиот Кирил Божиновски, го информирале судот дека тие заедно со клиентот учествуваат на закажаната главна расправа по предметот „Талир 2“.

Судот констатира дека на 24 февруари е доставен поднесок од Божиновски дека пред судот е закажана расправа по друг предмет во кој е тој обвинет.

Предметот се наоѓа во доказна постапка и го води судијата Осман Шабани, а застапник на обвинението е Лиле Стефанова.

Претходна статија

СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС РЕГИСТРИРАН И ВО ЈУЖНА ИТАЛИЈА

Следна статија

ВО МКЦ: ПРОМОЦИЈА НА РОМАНОТ „ПО ДОЖДОТ“ НА РАДЕ ШЕРБЕЏИЈА

Најново од Вести