ВО МКЦ: ПРОМОЦИЈА НА РОМАНОТ „ПО ДОЖДОТ“ НА РАДЕ ШЕРБЕЏИЈА

/

Во Младинскиот културен центар, на 26 февруари, со почеток од 19 часот ќе биде промовиран неговиот последен роман „По дождот“ на познатиот актер Раде Шербеџија.

Препознатлив по широката насмевка, харизмата и добро познатите шешири Шербеџија вели „Ја сакам Македонија како свој дом, а тука ме чекаат мои драги луѓе“.

Познавајќи ја неговата богата кариера и вредностите што ги носи за балканската култура, тој на македонската читателска публика ќе им ги пренесе своите искуствата што му се случувале токму откако станал мегапопуларен во улогата на Александар во филмот „Пред дождот“ на нашиот режисер Милчо Манчевски.Претходна статија

„ТИТАНИК“ ОДЛОЖЕН БИДЕЈЌИ БОЖИНОВСКИ БИЛ НА РАСПРАВА ЗА ПРЕДМЕТОТ „ТАЛИР 2“

Следна статија

КУРТИ НАЈАВИ ЗАЕДНИЧКИ СЕДНИЦИ НА ВЛАДИТЕ НА КОСОВО И МАКЕДОНИЈА

Најново од Вести