Трагедија во Холандија: 12-годишно дете загина при огномет

/

Момче на 12-годишна возраст загина, а уште едно дете е повредено во инцидент со огномет во Холандија, соопшти полицијата.

До несреќата дошло во Хаксберген, мал град на истокот од земјата, во близина на границата со Германија, додека децата набљудувале маж како испукува огномет со помош на уреди изработени во домашни услови, објави Гардијан.Полицијата веднаш по инцидентот уапсила еден човек под сомнение дека го предизвикал трагичниот настан.

Претходна статија

17 пациенти примени на токсикологија во новогодишната ноќ, најмладиот има 14 години

Следна статија

Приведен стружанец, запленети 4.400 парчиња пиротехнички средства

Најново од Вести