ТРАМП ПРОГЛАСИ ПОБЕДА

//

Американскиот актуелен претседател Доналд Трамп изјави денеска: „Ние победивме на овие избори“, пренесува Плусинфо.

Тој најави дека ќе се обрати до Уставниот суд да се запре пребројувањето на гласовите.Претходна статија

ЗАЛОЖНИЧКА ДРАМА ВО МОСКВА-НАПАЃАЧОТ СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА ЌЕ АКТИВИРА БОМБА

Следна статија

КАНАЛ 5: 84% ОД БУГАРИТЕ НЕ НЀ „ОБИЧАТ” И БАРААТ ЦРВЕНО СВЕТЛО ЗА МАКЕДОНИЈА

Најново од Вести