|

ТРИ ДЕЦА ПОВРЕДЕНИ ВО СОБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ТЕТОВО-ГОСТИВАР

Пет лица, меѓу кои 3 деца, се повредeни во сообраќајна несреќа што се сучи утрово на автопатот Тетово-Гостовар, кај клучката за Камењане.

Од Секторот за внатрешни работи Тетово, информираат дека во несреќата учествувале три возила, од кои едното со британски регистерски таблички.

Сите повредени се пренесени во тетовската болница за да добијат лекарска помош.Слични Објави