ПОЗНАТ ИДЕНТИТЕТОТ НА МОНСТРУМОТ ШТО ЈА ПОТРЕСЕ ХРВАТСКА

//

Новинарите на „Јутарњи лист“ го откриваат идентитетот на убиецот кој ја потресе Хрватска откако во четвртокот уби три жени, двајца мажи и едно 10-годишно дете на улицата „Радослав Кимерман“ во Загреб.

Сторителот извршил самоубиство при неговото апсење. Јутарни лист дознава дека ужасното злосторство го  извршил Игор Наџ. Познати се и имиња на четири жртви: Драгомир Тојагиќ, Јосипа Тојагиќ, Фиjка Тојагиќ и Маја Тојагиќ.

Претходна статија

НЕВРАБОТЕНОСТА ВО МАКЕДОНИЈА Е ТРИ ПАТИ ПОГОЛЕМА ОД ОНАА ВО ЕУ

Следна статија

ТРИ ДЕЦА ПОВРЕДЕНИ ВО СОБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ТЕТОВО-ГОСТИВАР

Најново од Вести