ТРИ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО СО „ЛАДА“ ИЗЛЕТАЛЕ ОД ПАТ И УДРИЛЕ ВО ЅИД

//

Три лица се повредени, меѓу кои малолетник откако “Лада“ со штипски регистарски ознаки, управувана од Н.Ј.(41) од Радовиш, излетала од коловозот и удрила во ѕид.

Несреќата се случила вчера во 18 часот на раскрсницата од булеварот „Александар Македонски“ со улицата “Чеде Филиповски Даме“ во Радовиш.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатначката Н.Ј.(38) од Радовиш, а со телесни повреди се здобиле возачот и уште еден сопатник-малолетник кои биле пренесени во Клиничкиот центар Штип за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Радовиш.

Претходна статија

УАПСЕНИ ЧЕТИРИ ЛИЦА ЗА КОКАИН ВО ТЕТОВСКО

Следна статија

ПОЧНУВА СНИМАЊЕТО НА НОВИОТ ДОМАШЕН ФИЛМ „ТЕ DUA, ЖИМИ МЕНЕ”

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да