Тројца повредени во автобуската несреќа ќе бидат отпуштени попладне од софиската болница

Се очекува денеска попладне од болницата „Пирогов’ во Софија да бидат отпуштени уште тројца пациенти  кои беа повредени во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ на 23 ноември.

Се работи за маж и неговата сопруга и за млада девојка, кои ќе бидат префрлени во земјава, соопшти дописникот на МИА од Софија, пренесува ТВ 21.

Според официјалното соопштение од болницата, пациентите се во стабилна и добра општа состојба. Целиот напис прочитајте го овде.Претходна статија

Марихуана пронајдена во буре во двор во Велес, се бара притвор за дилерот

Следна статија

Од среда пластичните кеси ќе чинат 15 денари

Најново од По дома