ТУР ДЕ ФРАНС ЌЕ СЕ ОДРЖИ ОД 29 АВГУСТ ДО 20 СЕПТЕМВРИ

//

Годинашното издание на велосипедиската трка „Тур де Франс“ ќе се одржи од 29 август до 20 септември, јави дописникот на МИА од Париз, пренесува ТВ 24.

Поаѓањето ќе биде на 29 август од Ница и пристигнување на 20 септември во Париз. Новите датуми на „Тур де Франс“ се официјализирани од Меѓународната унија за велосипедизам. Првичниот календар што планираше почеток на траката на крајот на јуни беше одложен од пандемијата на коронавирусот.Целиот напис прочитајте го овде.

Претходна статија

МАЖ ПОЧИНАЛ ВО ХОДНИКОТ НА ПОЛИКЛИНИКАТА ВО ДРАЧЕВО

Следна статија

ГЕРМАНИЈА ЈА ПРОДОЛЖУВА ГРАНИЧНАТА КОНТРОЛА ЗА УШТЕ 20 ДЕНА

Најново од Вести