Уапсен дрвокрадец од Скопје, бил агресивен и кон овластените лица

/

66-годишно лице од Скопје било приведено откако бил фатен како превезувал нелегално исечено огревно дрво а подоцна, како што соопшти полицијата, агресивно се однесувал и кон овластените лица.

Според МВР, вчера во 19.30 часот на место викано „Крстена вода“, атар на с.Белица, Македонски Брод, полициски службеници од Полициска станица Македонски Брод го лишиле од слобода С.А.(66) од Скопје, затоа што со товарно возило превезувал нелегално исечено огревно дрво и се однесувал агресивно кон Шумската полиција кои извршувале службени дејствија.По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираа надлежните органи.

Претходна статија

Познат идентитетот на македонските туристи кои се удавија во Драч, шест години летувале заедно на истото место

Следна статија

Повторно висока бројка, 14 починати и 882 нови случаи за 24 часа од Ковид 19

Најново од Вести