УАПСЕН МАЖ ОД ГРЧЕЦ БАРАН СО ПОТЕРНИЦА

/

Вчера во с.Сарај е уапсен А.Љ.(40) од с.Грчец, кој се барал по централна потерница во врска со чл.396 од Кривичниот законик, информира МВР.

На А.Љ. му е определена мерка притвор и спроведен е во Казнено-поправна установа „Затвор Скопје“.

Претходна статија

ИСПОВЕД НА ДОКТОРКАТА КОЈА ГО ОТКРИ КОРОНАВИРУСОТ: „СE ПОЧНА КОГА ДОЈДЕ ЖЕНА СО КАШЛИЦА И ПРОБЛЕМИ СО ДИШЕЊЕТО“

Следна статија

ОХРИЃАНЕЦОТ ЛАЖЕЛ ДЕКА БИЛ КИДНАПИРАН

Најново од Вести