УАПСЕН СКОПЈАНЕЦ ФАТЕН СО ДРОГА

/

Скопјанец бил уапсен вчера откако кај него била пронајдена дрога, информира МВР.

-Вчера во 17:15 часот, за време на забраната за движење, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Индира Ганди“ го лишиле од слобода 46-годишниот Ѓ.А. од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена бела прашкаста материја. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок – соопшти полицијата.





Претходна статија

КИМ ЏОНГ-УН СЕ ПОЈАВИ ВО ЈАВНОСТА НА ОТВОРАЊЕ НА ФАБРИКА

Следна статија

ЦРНА ГОРА: НИТУ ДЕНЕС НЕМА НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

Најново од Вести